הואריינט המסתורי

ואריינט מוזר האומיקרון. אין ספק.

קודם כל, לא ברור מאיפה הגיע, מאיפה צמח. המיפוי הגנטי שלו, מביע ריחוק משמעותי מאוד, מן הרצף הגנטי של שאר הואריינטים. המיפוי ידוע כ- עץ פילוגנטי (phylogenetic tree). במיפוי הזה, בודקים איך רצף גנטי של וירוס תואם, את הואריינטים הקודמים שלו וכדומה. יש לנו פה ריחוק מאוד משמעותי. זה עשוי להעיד, על התפתחות ביקום מקביל, מבודד, עליו לא ידעו ולא קלטו אותו במשך זמן.

אומר אירפן ( Umair Irfan) מאתר ווקס ( Vox) הביא לנו את המיפוי או העץ הפילוגנטי, והנה כאן בתכוף:

Vox

אז האומיקרון, מודגש בעיגול אדום וכו…. והוא עצמו, באדום ( נקודות אדומות). וכפי שאנו רואים, הוא רחוק משמעותית מן הליבה או הגזע של וירוס הקורונה וכדומה.

אז מה ההסברים לכך ? איפה התפתח במעין יקום מקביל, ופרץ במפתיע, באחת ממש. טוב, כמה וכמה הסברים או היפותיזות כפי שמתואר הדבר בווקס:

אפשרות אחת, זה שזה התפתח אצל אדם, עם מערכת חיסון חלשה מאוד, והואיל והוא רבץ שם, הוא פיתח על ציר הזמן, מוטציות שאיפשרו לו, להיות יותר קטלני, מבחינת עקיפה נגיד, של מערכת החיסון.

אפשרות אחרת, ביקום מקביל, חיה מארחת.

ועוד אפשרות, זה פשוט קומבינציה של שתי ואריינטים. כלומר, אדם שנדבק בשני ואריינטים שונים, והקומבינציה שלהם, נניח התמזגה בו עצמו, וכך נוצר וירוס חדש למעשה.

אבל, עדיין לא מובן הקטע הזה לגמרי.

עוד קטע, זה הדבקה קטלנית. קצב קטלני, אבל, כנראה תחלואה פחות קשה. איך זה קורה בדיוק?

מסתבר כנראה, שהמוטציות שלו, גורמות למצב, שבו, הוא חזק פי 70 בהתרבות בדרכי הנשימה, אבל, פי 10 פחות חזק, בתוך הריאות. אז זה בדיוק מסביר איך הוא מדביק בקצב חזק, אבל, התחלואה פחות קשה פרדוקסלית. שהרי, מדרכי הנשימה באה ההדבקה (רסיסי רוק) אבל, המחלה הקשה, דוגרת בעיקר בריאות, או באה לידי ביטוי שם.

הדיאגרמות הבאות ממחישות זאת, אחרי מחקר שנעשה בהונג קונג, רק יצויין, שזה מחקר שלא עבר בקרה אינטנסיבית (peer review):

HKUMed

בסך הכל, הזדמנות יוצאת מן הכלל, ללמוד תהליכי אבולוציה בזמן אמת. אסור לשכוח, כל זה אקראי לגמרי. הוירוס לא שורד מתוך רצון לשרוד. אלא, שכפול אקראי שלו, מייצר כל פעם טעויות, מוטציות חדשות, אבל, פתאום, איזה "בינגו" מביא מוטציה קטלנית על האדם. צריך לדמות זאת, לקריצת עוגיות נניח עם טבעת. נניח בצורת כוכב. אם נעשה מליון עוגיות, כולן יהיו באותה צורה(כוכב כאמור) אבל, עם שינויים קלים ביותר. איזה שינוי קל, בעוגיה מספר נניח 250,000 יתאים בול, לאיזה מוטציה, שתעקוף את מערכת החיסון למשל, ותייצר יותר קטלניות. וככל שהוא מתרבה יותר, על יותר בני אדם, ויותר אזורים בעולם, ועל ציר הזמן, יותר סיכוי למוטציות קטלניות, אפילו אקראיות כאמור.

כל אבולוציה היא למעשה תאונה. כך האדם התפתח. תאונה. לכן, הקופים אגב, נשארו קופים. והאדם, התפתח ביקום מקביל, אבל מהם (מן הקופים). כי זו הייתה תאונה פשוט. תאונה קורית במקום אחד, בנסיבות מאוד אקראיות ומסויימות. כך תאונה במקום אחד, יצרה את המין האנושי ביקום מקביל, והקופים בשלהם, נשארו ביקום מקביל משלהם.

אבל, למה על ילדים יותר קטלני ? זה בפוסט אחר.

39 תגובות על 'הואריינט המסתורי'

 1. אתה משתמש במילה קטלני כדי לתאר יעילות של הוירוס, לא תמותה. יש להניח שאם אדם לא מפתח סימפטומים הוא נמצא יותר זמן ללא טיפול, הוירוס דוגר יותר זמן, מופץ כמובן ליותר אנשים. כאילו יותר עוגיות נעשות ולכן יש יותר סכוי לפגם, או סטיית תקן. זה בערך כמו ה IQ של ההודים, הוא נמוך מאד אבל למה יש המון מהנדסי מחשבים הודים בעולם? כי יש בליון מהם ובכמות כזו גדולה יש בפועל הרבה שהם סטיית תקן.
  אם הדברים שאני אומר נכונים אז הסכוי להופעת וירוס שהוא ממית בצורה קיצונית קטן יותר.

  מה שלא ברור לי, האם אדם שנדבר באומיקורן לא יכול להדבק בדלתה במקביל? האם בזמן שאנחנו חולים בשפעת אנחנו לא יכולים להדבק בסוגים שונים של שפעת?

  אהבתי

 2. היי סוס אחד,

  אתה עושה פה אנלוגיות מקורבות אסוציאטיבית, אבל, זה לא ממש.

  יש הרבה הודים מתכנתים אכן, וזה בגלל, שהם חרוצים, אנדרדוגים, ומוכנים לעבוד בשכר נמוך. והרי מתכנתים, אלו שואבי המים, וחוטבי העצים של העידן המודרני נניח, או עידן המחשבים.

  אז ייתכן שיש להם איי קיו ממוצע, נמוך או גבוה, זה לא מעלה או מוריד הרבה, בקשר לתופעה. הם פשוט, כמו חמורי קבלן נניח ( קבלן כוח אדם).

  לא מובן למה אתה חושב שזה מוריד סיכוי (עוגיות) לוירוס קטלני יותר או ממית יותר לא מובן. אם העסק הוא אקראי, אז הוא אקראי. אבל, ככל שציר הזמן, והתוחלת, והפיזור של הוירוס, גדול יותר, אז יש למעשה יותר סיכוי, שיום אחד, תופיע מוטציה יותר קטלנית. ואריינט הדלתא היה יותר קטלני ( במובן של מוות ותחלואה קשה) וציר הזמן הרי, ייצר אותו.

  אז ציר הזמן, והפיזור מעלים סיכוי. לא מורידים סיכוי.

  בקטלני, לגבי קצב הדבקה, לא התכוונתי, לתחלואה קשה כמובן כפי המצויין, אלא, הקצב קטלני. והוא קטלני, במובן, שהאמצעים הציבוריים להתמודדות נגדו, יהיו יותר קשים נניח באוכלוסיה לא מחוסנת.

  במובן הזה כמובן קטלני.

  אם הבנת את אחת התיאוריות, אז אכן, ייתכן שהוירוס נוצר כתוצאה ממיזוג של שני ואריינטים פשוט באמת. אז לכאורה מכך אפשר להסיק, שאפשר להידבק, מואריינטים שונים. אני רק יודע, שהשפעת ירדה מאוד בעולם, אבל, קרוב לוודאי, בגלל האמצעים הציבוריים ( נניח סגר, ריחוק חברתי, מסיכות, הגיינה וכדומה).

  להתראות

  אהבתי

 3. סוס אחד,

  כאן למשל תוכל לקרוא באמת, איך האמצעים הציבוריים, דיכאו שפעות וכדומה:

  https://www.scientificamerican.com/article/flu-has-disappeared-worldwide-during-the-covid-pandemic1/

  אהבתי

 4. כי כמובן, גם שפעת, גם קורונה, דומים באופן ההדבקה ( רסיסי רוק נישאים באויר).

  אהבתי

 5. סוס אחד,

  וכאן תוכל לקרוא על מקרים באמת, של הידבקות, גם בשפעת וגם בקורונה בו זמנית, ואפילו, שתי ואריינטים שונים של קורונה וכדומה:

  https://www.healthline.com/health-news/yes-you-can-contract-2-coronavirus-strains-at-the-same-time-what-to-know

  https://edition.cnn.com/2021/09/29/health/covid-flu-same-time/index.html

  להתראות

  אהבתי

 6. אם מישהו נדבר בוירוס חדש, האם פרושו של דבר שהוירוסים הישנים נעלמים? הבנתי שהוירוסים הישנים נעלמים כי החיסון יעיל עבורם אבל לא יעיל עבור הוירוס החדש. האם וירוס אחד מגן עלינו מפני השני? אני לא מבין את ההגיון. אומרים שהאומניקורן יביא את סוף הקורונה, אבל למה? מה מפריע לדלתה למשל להמשיך ולהדביק בלי קשר לכל דבר אחר?

  אהבתי

 7. היי ד',

  לא מובן איפה קראת כל ההנחות הללו ?

  הוירוסים הישנים לא נעלמים. וגם אם החיסון יעיל. וזה מכיוון שרוב אוכלוסיית העולם, לא מחוסנת. והוירוס, כבר נפוץ מדי.

  והחיסון יעיל נגד הוירוס החדש (אומיקרון) אבל, פחות יעיל. כשם שהיה פחות יעיל נגד הדלתא.

  הכל ימשיך, עד אשר אוכלוסיית העולם ברובה, תתחסן. ואם יהיו זנים חדשים, ואריינטים יותר קשים, יצטרכו חיסון חדש. אבל, זה לוקח להם משהו כמו שבועיים לפתח, ועוד אישורים של ה- FDA קצת זמן.

  יש תרופות שפיתחו עכשיו, אבל, זה לא מונע הידבקות, אלא מחלה קשה וכדומה, אחרי שבן אדם נדבק.

  להתראות

  אהבתי

 8. ככל שנוצרים יותר וירוסים, כך הסכוי למוטציה כמובן גדל. אבל ההגיון שלי אומר שלמרות שזה אקראי זו לא זריקת מטבע 50% לקטלני יותר או פחות.
  כדי שיווצרו יותר וירוסים שמהם תהיה מוטציה צריך שהוירוס יהיה קטלני פחות, אחרת הוא ייצור מצב שהנשא שלו כמעט לא יכול להדביק. כמובן שיש מקרים כמו האידס שדוגר שנים ומדביק. אבל במקרה של השפעת, אם היא קשה יותר, הולכים להבדק ומפסיקים את ההדבקות, אם היא קלה יותר ממשיכים להדביק ואז יש יותר אנשים שנדבקים מהזן הקל, זה נותן לו יתרון כמותי.
  יש להניח שהדבקה בוירוס חלש יותר מחסנת את האולוסיה חלקית מכל הוירוסים ולכן אם יגיע זן קשה יותר האוכלוסיה תהיה עמידה. אבל אלו הכל ספקולציות שלי מי יודע מה המציאות.
  הלינקים שנתת, תודה רבה, הם כנראה מקרים יוצאי דופן, אחרת הינו שופעים על הרבה יותר חולים שאובחנו עם שני סוגי קורונה. כנראה שבכל זאת יש חסינות שקורונה אחת גורמת לשניה.
  כמובן אני לא שולל אפשרות כמובן שוירוס מדבק כמו האומניקורן החלש שמתפזר מהר ייצר זן גרוע יותר.

  מה שקורה בארץ הוא בלגן גדול, אני לא רואה התנהגות מבולבלת כזו במדינות אחרות

  אהבתי

 9. ד' ( וכל המעונין):

  פה על החיסונים והאומיקרון, ויעילות יורדת של החיסון, אבל, תשמע, עד כה ההערכות, שזה עדיין אפקטיבי:

  https://www.bmj.com/content/375/bmj.n3079

  אהבתי

 10. סוס אחד,

  על לא דבר.

  לא השוויתי זאת לזריקת מטבע, אם כי זה אקראי.

  הוירוס לא מחפש קטלניות על בני אדם. הוירוס, פשוט שורד על ידי שכפול עצמי, תוך שימוש במנגנוני גוף האדם לכך. ואז בשכפול, נוצרות מוטציות אקראיות בגין טעויות בעצם השכפול. אז, זה לא מעלה או מוריד הרבה, כפי שהאומיקרון, נוצר באיזה יקום מקביל מבודד על פי הסברה עד כה.

  לגבי וירוס חלש, יש בזה משהו. כפי שהחיסון הקלאסי, הינו וירוס מוחלש באמת. אבל, שוב, הבעיה זה הפער בין הוירוס החלש, לבין הוירוס החדש. עד כמה המוטציה שונה ואפקטיבית מבחינת הדבקה וקטלניות פשוט.

  ואיזה בלגן יש בארץ ? בכל העולם, נסמכים על נתונים מכאן, על מתודות מכאן וכדומה. לאורך כל הדרך ממש. ישראל נחשבת מדינה מרכזית ביותר, בהתמודדות נכונה ואפקטיבית עם הוירוס. טוב:

  יש פה חרדים, ערבים, פוליטיקה ואללה של בלגן. זה נכון, אבל, ההתמודדות עד כה, מבחינה אפקטיבית, שירותי החירום פה, הצבא, ריכוזיות של קופות חולים וכדומה, מדינה קטנה גם, עשו את ישראל, מרכזית ביותר.

  יש דבר כזה חיסון צולב מה שנקרא, אבל, לא חושב שיש מניעות להידבק כפי שהמחשתי, בשני ואריינטים.

  אבל אברר יותר לעומק, עד כמה ההמחשות שלי, היו יוצאות דופן.

  אהבתי

 11. ד',

  אין שום התלבטויות.

  המאמר שהפנית אליו, כותב על משהו אחר:

  ומה שציינתי למעשה, שהחיסון יעיל בזנים שונים או ואריינטים שונים עד כה. אמנם יעיל פחות, עדיין יעיל ככל הנראה כך הדבר.

  מה שסוס אחד תהה, זה משהו אחר לגמרי:

  זה האם אדם יכול להידבק מואריינטים שונים בו זמנית. או שפעת וקורונה בו זמנית.

  והפניתי הרי אותך ל- BMJ בנושא בלינק לעי"ל.

  להתראות

  אהבתי

 12. מדוע לא מצאו עד עכשיו פתרונות שמצמצמים הדבקה. בארצות הברית הרבה אנשים פשוטים טוענים שהמסכות הן רק חיתול לפנים ומסרבים להשתמש בהם. למה לא מצאו עד עכשיו איזה סידור שמכסה את הפנים בצורה קרובה להרמטית עם מסננים ראויים. במאה ה21 זה כל כך קשה?

  אהבתי

 13. "בכירים במשרד הבריאות העלו לאחרונה את האפשרות שישראל תצעד למודל של הדבקה המונית."
  מה זאת אומרת? זו לא עברית, זה ג'יבריש. כל אחד חושב שאם הוא ידבר במילים מפוצצות הוא ישמע חכם יותר. הולכת למודל זה מרצון או מתוך בלגן של חוסר שליטה?
  מחלימים נדבקים במספרים הולכים וגדלים – בכל הימים האחרונים אחוז המחלימים מסה"כ המאומתים הוא 5-6% (ראה דרפים של תחלואה חוזרת).
  החיסוניות של מחלים לא מחזיק מעמד לאורך זמן.

  ע"פ מחקר של פרופ' גילי רגב יוחאי משיבא הדעיכה החיסונית אצל מחלימים מתחיל אחרי 10 חודשים (נבדק מול הדלתא).

  https://www.ynet.co.il/health/article/ryty9vhtk
  על סמך הנתונים משיבא ממליצה פרופ' רגב־יוחאי למחלימים לקבל מנה אחת של החיסון, בחלוף עשרה חודשים מינימום ממועד ההדבקה. "יש עבודות שמראות שאחרי מנה אחת המחלימים מוגנים יותר. מחלים שלא מתחסן בכלל צריך לדעת שבחלוף הזמן הזה יש לו סיכון לתחלואה חוזרת, ודאי בהשוואה למחלים שחוסן פעם אחת".

  אהבתי

 14. היי נירה,

  דווקא קראתי היום, על טכנולוגיה שעושה רושם שעשויה להצליח, וזה מזגנים, שמטהרים האויר, באמצעות פליטה של יונים. כבר התקינו בגני ילדים בארץ וכדומה. מענין איך זה יעבוד. כאן:

  https://www.ynet.co.il/news/article/ryoh6q00oy

  המסיכות דווקא יעילות. אלא, שעד היום עשו מחקר אחד רציני לגבי מסיכות (בדנמרק) ועל פי תוצאות המחקר, לא עוזר פשוט. אבל, יש המון משתנים. זוהי מהווה בעיה פשוט.

  אשאיר לך לינק יותר מאוחר לכך.

  יש מסיכות אגב, והמצאות מטורפות. אבל, זה לא מסחרי כרגע פשוט. והמון פרוצדורות וכאלו. דברים לוקחים זמן.

  כאן למשל, חברת LG נצטט קטע:

  LG הכריזה רשמית על מוצר חדש בשם PuriCare Wearable Air Purifier, או מטהר הפנים הלביש Puricare בשפת הקודש, שיושב על הפנים כמו מסיכת פנים. ה-PuriCare של LG כולל שני מסננים (מסוג HEPA H13) הניתנים להחלפה – כמו במטהרי האוויר הביתיים של החברה – וכולל גם מאווררים המונעים בעזרת סוללה מובנית כדי לעזור לכם לנשום.

  בהודעת ההכרזה שפרסמה LG על המוצר נכתב כי הוא כולל גם חיישנים מובנים המזהים מתי אתם נושפים או שואפים כדי להתאים את מהירות המאווררים לכל פעולה. LG הכריזה על המוצר שבוע לפני כנס IFA, שלא ייערך השנה בברלין וילך בדרכם של כל שאר הכנסים ויתקיים במתכונת וירטואלית.

  כאן:

  https://www.geektime.co.il/lg-reveals-air-purifying-mask/

  אנו שוכחים, כמה עלו מסיכות בהתחלה, וכמה קשה היה להשיג. אחר כך, התחיל ייצור המוני, וירד מאוד המחיר.

  אם לזה התכוונת, אז, זה הקונספט של בנט ושקד, למן ההתחלה ממש. עוד לפני הקמת הממשלה הנוכחית. ללמוד לחיות עם הקורונה פשוט. לא לשתק החיים והכלכלה. להיות פונקציונלים וכדומה. לזכותם ייאמר, שעוד לפני כן, כך גרסו וכדומה. לא לשכוח, יש מחיר עצום לסגרים וכדומה. מחיר בלתי נתפס ממש. אבל, לא הייתה ברירה פשוט. אחרי שכל כך הרבה התחסנו, אז סיפור שונה וכדומה.

  להתראות

  אהבתי

 15. לעומת זאת, חב' בואינג, דחתה הטכנולוגיה הזו של טיהור אויר באמצעות יונים וכדומה, נגד קורונה, כאן:

  https://www.nbcnews.com/health/health-news/do-air-purifiers-protect-against-covid-lawsuit-says-company-makes-n1269881

  אהבתי

 16. רק הבהרה, לגבי הדחייה של חב' בואינג את המוצר ( שזה של אותה החברה בשם GPS, אותה בואינג דחתה כאמור, וגם מותקנת בארץ וכדומה בהרבה מקומות):

  בואינג דחתה המוצר של החברה, בקשר לחיטוי משטחים. זה היה מושא הבדיקה והדחייה. חיטוי משטחים כאמור. אבל, בעיקרון, הם מטהרים אויר, או פה התקינו בגני ילדים וכדומה, לצורך טיהור אויר.

  מבחינת בואינג, לחיטוי משטחים, זה לא מתאים.

  להתראות

  אהבתי

 17. רק מהו יון או יונים בכלל, מצטט מויקיפדיה:

  יוֹן (מיוונית עתיקה: Ἰόν – "מתקדם"; "נע") הוא אטום או מולקולה, הנושאים מטען חשמלי כיוון שמספר האלקטרונים בהם שונה ממספר הפרוטונים. זאת בשונה מאטום או מולקולה נייטרליים, שבהם מספר האלקטרונים והפרוטונים שווה ומטענם החשמלי הכללי הוא אפס.

  ביון חיובי, מספר האלקטרונים קטן ממספר הפרוטונים. הוא נקרא קַטְיוֹן מפני שבתא אלקטרוכימי הוא נמשך לקתודה (האלקטרודה השלילית, כלומר זו שדרכה זורמים אלקטרונים לתוך התא).

  ביון שלילי, מספר האלקטרונים גדול ממספר הפרוטונים, והוא נקרא אַנְיוֹן מפני שהוא נמשך לאנודה (האלקטרודה החיובית, כלומר זו שממנה זורמים אלקטרונים החוצה מהתא האלקטרוכימי).

  תהליך הפיכת אטום או מולקולה נייטרליים ליון נקרא "יינון", ונעשה על ידי הוספת או הסרת אלקטרון או מספר אלקטרונים.

  כאן:

  https://he.wikipedia.org/wiki/יון

  אהבתי

 18. כאן אגב, לאתר של חב' GPS (ראשי תיבות של: Global Plasma Solutions) להבין את הטכנולוגיה המטהרת שלהם:

  https://globalplasmasolutions.com/articles/gps-virtually-eliminates-static-sars-cov-2-with-proprietary-npbi-technology

  אהבתי

 19. תודה רבה, מידע מעניין מאד, ומעורר תרעומת ואבדן אמון. איך יתכן שאף אחד קודם לבוינג לא בדק את היעילות של היוניזישן? יש מתקנים טיהור רבים כולל מים שעובדים על יונים.
  זה מזכיר לי את המערכות של מובילי שהיו על מכוניות והוזילו את הביטוח ברכב אבל בסופו של דבר לדעתי היו בלוף ממדרגה ראשונה שלוביסטים הצליחו לדחוף.
  ואצלנו מתקינים את זה במתקני צבא ממשלה וגנים.

  ממש מידע מעניין, אני אפיץ את זה רק שלמרבה הצער את נקודות הזכות תקבל רק למעלה

  אהבתי

 20. מאחר שלא ניתן לזהות את מקור הוירוס, ובהנחה שהיו מזהים אותו אם זה היה מיזוג של שני וירוסים, האם יתכן שהוא מעשה ידי אדם? אחת הטענות הוא שלמעשה הוירוס הזה "מחסן" בני אדם מפני שאר הוירוסים הקטלניים יותר. זוהי מיקריות שאומרת דרשני

  אהבתי

 21. אנונימי,

  ברוך בואך לעפר הארץ.

  עושה רושם אולי, שלא שמעת על הגרסה של זליגה מן המעבדה בסין אולי ?

  ואין קשר בין זיהוי מקור הוירוס, לבין השאלה אם זה היה מיזוג משהו בין שני ואריינטים ( לא בין שני וירוסים). מכיוון שבדיעבד, יודעים את המיפוי הגנטי של הוירוס. אבל, לא יודעים, מאיפה צמח.

  שמחתי לעזור נירה.

  אהבתי

 22. אנונימי,

  כאן רצ"ב לינק, פוסט שלי קודם, תוכל לקרוא שם על הזליגה מן המעבדה בסין ( על הגרסה כמובן, לא הוכח חד משמעית) יש שם מסמך או דו"ח תמציתי של ה- סי איי איי, לגבי האפשרות של הזליגה כאמור:

  https://myboudica.com/2021/11/26/b-1-1-529/

  אהבתי

 23. אנונימי, רק הבהרה, המסמך של ה- סי איי איי כאמור, נמצא בתגובה שלי ( לנירה שם) בתוך התגובה ( כלוא המסמך) לא בפוסט עצמו.

  אהבתי

 24. תמונת פרופיל של תלמה ולואיז
  תלמה ולואיז

  תוכן ההפניות לנושא ה GPS בעברית ובאנגלית של בואינג מטריד מאד.
  כל חברה מפרסמת נתונים "מחמיאים" על עצמה אבל במקרה זה אנחנו דנים בציוד כמעט רפואי, זו הונאה בחסות החוק. מצגת שמטעה. עשיית עושר שלא כדין. האם לא קיים משהו כמו מכון התקנים שאמור להיות אמון על נתינת גושפנקא למוצרים מעין אלו? גם אם הבדיקה של בוינג היתה על משטחים ולא באוויר עדיין יש פה אי דיוק קיצוני.

  אהבתי

 25. תלמה ולואיז,

  יש הרבה תביעות על כך בארה"ב מסתבר. נושא קצת בעייתי. באתר של GPS יש ציון מסויים שזה עומד בתקן כלשהוא רשמי מוכח לכאורה וכדומה. לא חקרתי ממש לעומק הנושא.

  זה לא בדיוק עשיית עושר ולא כדין. בעשיית עושר ולא כדין, אדם או גוף, מקבל או עושה שימוש בנכס לא שלו, שהגיע לידיים שלו, בדרך לא דרך, זה לא המקרה. זה פיתוח טכנולוגי שלהם. אותנטי. זה גם בארץ כך. בארה"ב לא בדיוק.

  אבל, חקרתי קצת, מסתבר שלדעת מומחים לא מעטים, לא ברור בכלל שזה יעיל. מה שאותי הטריד, זה שבעצם, עד כה, ממה שבדקתי, לא מובן המיכניזם שהורג וירוסים פאתוגנים וכדומה. ברור שאם הורג, זה בגלל, יונים. כלומר, חלקיקים טעונים שלילית או חיובית (באלקטרונים).

  למה זה הורג אבל ? מה המיכניזם המדוייק, לא ממש ברור עד כה.

  אבל, אני עוד אברר.

  להתראות

  אהבתי

 26. האם אתה מרמז שיתכן שהאומניקורן כמו הוירוס המקורי עשוי להיות מעשה ידי אדם? ואם כן מה המטרה? בפעם הראשונה זו היתה טעות אנוש שהניחה לוירוס להמלט דרך תקלה במיזוג. היו אז גם טענות שהושתקו כנראה לא לגרום להיסטריה שהוירוס הונדס כי לא יתכן רצפים מסוג זה. האם יהיה ניתן להניח אותו דבר לגבי האומניקורן?
  נראה שמסתירים מהציבור חלק מהמידע.

  קראתי שהתרופה החדשה של פיזר מתנגשת עם תרופות מסויימות שלוקחים לדילול הדם או לכולסטרול שזה מה שמבוגרים לוקחים על פי רוב.

  כשיגיע האביב הרוב יהיה מאחורינו. הכל יפתח.

  אהבתי

 27. עתידן,

  לא רמזתי על כך כלל.

  רק ציינתי, כפי שרואים בתרשים שם, שהאומיקרון, רחוק מזנים קודמים, ורחוק מן הגזע וכדומה. ועל פי הסברות, התפתח ביקום מקביל.

  ותקלה במיזוג, זוהי רק תיאוריה אחת. יש עוד תיאוריות (אם זה זלג מן המעבדה בסין). על פי הביון הבריטי למשל, ישנה אפשרות שמישהו מתוך המעבדה, מכר עטלפים נגועים לשוק החיות בהואן (ממש קרוב יחסית במונחים סיניים).

  יש עוד כמה וכמה גרסאות פה, לא ברור הדבר.

  ולא מסתירים מן הציבור שום מידע עד כה. הדברים התפרסמו בלי שום בעיות. רק שאנחנו פה, והעולם גדול מאוד. אז אנחנו קולטים ורואים זויות צרות מאוד לפעמים.

  מה שמחשיד מאוד בקורונה, זה שלא רק שלא ברור מאיפה הגיע, אלא, שהוא מהונדס בטירוף הוירוס, להדביק בני אדם, ורק בני אדם למעשה בעיקרון (לא להדביק, אלא, ליצור תחלואה וקשה נגיד).

  דברים מוזרים בוירוס הזה, אבל, לא ברור עדיין. נחכה ונבין יותר טוב.

  הסינים מצידם מאשימים את האמריקנים, בזליגה מן המעבדה הכימית ביולוגית שלהם, בפורט דיטריק (Fort Detrick) וכדומה.

  אכן, התרופה של פייזר משהו, יש התנגשות או בעייה. אבל, הרבה תרופות הן כך.

  ומה באביב לא הבנתי ? מה ייפתח ?

  כאן למשל, האשמות של הסינים השארתי לינק בעבר:

  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-58273322

  להתראות

  אהבתי

 28. עתידן, וכל המעונין:

  כאן רצ"ב אפשר לקרוא שני מאמרים טובים, של קצין ישראלי בשם דני שוהם, שכתב ב- בסה סנטר ( Besa Center) על התיאוריות או הגרסאות לגבי מקור הקורונה והזליגה מן המעבדה בסין:

  יש ללחוץ כדי לגשת אל 1847-Roots-of-COVID-19-Pandemic-Shoham-final-1.pdf

  https://besacenter.org/author/dshoham/

  להתראות

  אהבתי

 29. רק פה אפרופו, תחת הכותר:

  "לראשונה בישראל: אישה נדבקה בקורונה ובשפעת במקביל"

  https://www.ynet.co.il/news/article/hjlw3jiiy

  אהבתי

 30. תודה על הלינק ענק. ובאמת צפוי הדבר, כפי שהוסבר לעי"ל:

  פיזור גיאגרפי עצום, על אוכלוסיה עצומה, ציר הזמן, הדבקות אינטנסיביות, חייבים לצוץ ואריינטים חדשים אכן.

  נראה איך ייגמר הסיפור. הם מתארים בכתבה, שייתכן שהוא יעיל יותר במיגור החיסון, בגלל איזה מוטציה ספציפית שיש לו הואריינט הזה.

  נחכה ונראה…..

  אהבתי

 31. 4th January 2022 – (Jerusalem) Israel confirmed its first case of an individual infected with both the seasonal flu and COVID-19 at the same time, authorities said on Thursday.

  The two infections were found in an unvaccinated pregnant woman who had mild symptoms, Beilinson Hospital in Petah Tikva said.

  Some reports suggested this marked the first such dual case in the world, but reports of patients with both flu and COVID-19 surfaced in the US as early as spring 2020

  אם זה כל כך נדיר, אז כנראה שהקורונה כן נותנת חיסון להרבה מאד שפעות דומות. אם כך צריך לבדוק אם יש בשנתיים האחרונות הרבה פחות מקרי שפעת מהרגיל

  אהבתי

 32. היי נירה,

  יש מה שנקרא אכן חיסון צולב. אבל, זוהי תופעה לא ברורה סטטיסטית. ובכל מקרה, אין סיבה מיוחדת אבל, שיהא חיסון צולב מראש. זה פשוט תלוי בוירוס, בואריינט וכדומה. במבנה שלו פשוט. המבנה הביולוגי.

  כפי שכתבתי לעי"ל, האמצעים הציבוריים, הפחיתו מאוד שפעת. אז גם כן דבר שצריך לקחת בחשבון.

  אשאיר לך לינקים אחר כך.

  להתראות

  אהבתי

 33. תלמה ולואיז,

  מענין, תודה על הלינק. נחכה ונראה עד כמה יהיה דומיננטי הואריינט הזה.

  אהבתי

 34. נירה, אם את מתעניינת במסיכות חדשניות, כאן רצ"ב לינק, מסיכות ממש חדשניות. שבבים שבודקים באם יש זליגה מן המסיכה ( כלומר, האם זה סגור הרמטית, והתרעה כמובן על כך) האם יש קורונה באויר אפילו אפשרות וכו…. כדאי לקרוא:

  https://ab.co/35tBCSJ

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: