ייבוש מקורות הכסף….

ידיעה חשובה וכה אקטאלית למצב, באתר משרד המשפטים. נדביק אותה פה. לינק רצ"ב, ואפשר להגיע ולהעיר הערות, תגובות וכדומה. הדבקת כותר, אחר כך ציטוט גופא:

לידיעה גופא, נצטט:

אתמול (ג׳) פורסם להערות הציבור תזכיר חוק איסור הלבנת הון המקנה לרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור סמכות פיקוח ואכיפה בהיבטי הלבנת הון על נותני שירותים פיננסיים, בכלל זה צ׳יינגים, וזאת במקביל לסמכות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

נותני שירותים פיננסיים שאינם מפוקחים מהווים מחולל פשיעה משמעותי בחברה הישראלית ובפרט בחברה הערבית. ההסדר המוצע ישפר את הפיקוח על הנש"פים ויביא את הסקטור למצב בו הוא מהווה תחרות לסקטור הבנקאי, וכן יאפשר קידום פעילות פינטק, לרבות פעילות במטבעות קריפטו. נוכח האמור ונוכח מומחיותה הגבוהה של הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור – הרשות תקבל סמכויות בתחום זה לאור החשיבות הרבה בטיפול נמרץ בסקטור זה לטובת מאבק לאומי אפקטיבי במחוללי פשיעה בהלבנת הון.

הצעד ילווה בהוספת 30 תקנים לרשות לצורך פיקוח זה.

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער: "המלחמה בפשיעה המאורגנת מחייבת גביית מחירים כלכליים מהם. מהלך זה יהווה מרכיב גם במערכה נגד הפשיעה הגואה בחברה הערבית. מדובר בצעד משמעותי במלחמה בארגוני הפשיעה, בהון השחור ובעבירות הכלכליות. יחד עם כלים נוספים שאנו מקדמים, נפגע במקורות הכספיים של ארגוני הפשיעה במגזר הערבי.

הרשות לאיסור הלבנת הון היא בעלת מומחיות בתחום, ופיתחה במהלך שנות פעילותה ידע מקצועי רב בפיקוח על מקורות מימון פשיעה וטרור".

הצורך בפיקוח נדרש גם כדי להגביר את התחרות ולמנוע מציאות שבה התאגידים הבנקאיים נמנעים ממתן שירותים בנקאיים לנותני השירותים הפיננסיים, וזאת בשל קושי בניהול הסיכונים בפעילות הפיננסית מולם. פיקוח יעיל על מגזר נותני השירותים הפיננסיים יוביל לתחרות מול המגזר הבנקאי ואימוץ חדשנות פיננסית, תוך צמצום הסיכונים להלבנת הון ומימון טרור.

בהתאם לתזכיר החוק, יוקם ברשות לאיסור הלבנת הון אגף ביקורת ייעודי לפיקוח על נותני שירותים פיננסיים ויהיה ניתן להטיל עיצומים כספיים בשל אי עמידה בחובות הרגולטוריות.

הערות ניתן להעביר באתר החקיקה הממשלתי עד ליום י"ז בניסן, התשפ"ב 18/4/2022 בשעה 23:59.

כאן:

https://www.gov.il/he/departments/news/supervision-on-msb-law-tazkir-280322

2 תגובות על 'ייבוש מקורות הכסף….'

 1. כל הצעדים האלו הם צעדים בירוקרטים, הם יקומו וימצאו שיטות אחרות לעקוף אותם. זו התחמקות מפעילות מעשית בשטח. לפעמים מה שלא עושים במוח עושים בכוח.

  אהבתי

 2. ד',

  אין מנוס מביורוקרטיה. אבל, ישראל אחת המובילות בעולם במלחמה בהלבנת הון. עושים פה זאת לא רע בכלל. זה דורש הרבה ביורוקרטיה. אבל, זה עובד בסוף. יעקפו, אז זוהי התמודדות אבולוציונית ידועה. יעלו על המעקף, ויורידו אותם. וכך חוזר חלילה, שוטרים – גנבים, חתולים- עכברים. כך הדבר מקדמת דנא. אין זבנג וגמרנו בעיקרון.

  וזו לא התחמקות מפעילות מעשית בשטח. איך הגעת לזה? זוהי פשוט הזנחה. הזנחה של עשרות שנים. ועכשיו, יש בעיה להתמודד עם כל זה במכה. מתמודדים עם דברים כאלו, באופן משולב. שטח, עם פיננסים וכדומה. עקוב אחרי הכסף מה שנקרא.

  כאשר אתה מייבש מקורות כסף, אתה יעיל מאוד במלחמה כזו. לא רק. אבל יעיל מאוד. כסף הוא תמריץ מרכזי ביותר בסיפור.

  להתראות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: