זה יגמר טראמפ ?

wikipedia/ Letitia James

מזה שנים כפי שציינתי בעבר, אינספור חקירות והליכים משפטיים נגד טראמפ. פשוט לא יאומן כמה הבן אדם מסובך בהליכים משפטיים.

אז לפנינו כתב תביעה של הפרקליטה הראשית של מדינת ניו יורק, שהוגש נגד טראמפ ואחרים. המדובר בהונאה פיננסית של שנים. התביעה הבשילה אחרי שנים של חקירה. מליוני מסמכים. מעל 60 עדים שנחקרו. נזכיר שוב, טראמפ פה שומר על זכות השתיקה. טוען כרגיל, לרדיפה פוליטית, אחריו ואחרי משפחתו וכדומה.

קצת לינקים קודם:

לסתם מאמר עיתונאי, אפשר להגיע כאן.

לכתב התביעה עצמו, אפשר להגיע כאן.

כאן, להודעה לעיתונות של הפרקליטה.

תמצית של הכתב תביעה בג'וריסט, אפשר להגיע כאן.

אז מה יש לנו כאן ככה בגדול מאוד. נצטט מכתב התביעה:

אז בגדול: טראמפ ואחרים (ילדיו, ומנהלים בכירים) היו מנפחים את שווי נכסי טראמפ, וכך היו מעלים ערך, על ידי דוחו"ת שקריים או מעין. מה יוצא מזה ? מה שיוצא מזה, זה שאדם יקבל תנאים יותר טובים בעיני מוסדות פיננסיים (למשל הלוואות יותר טובות, כי יש לו יותר נכסים נניח כערבות טובה). חברות ביטוח כמובן יעניקו ביטוח בתנאים יותר טובים. הטבות מס גם וכדומה.

למעשה, הפרקליטה די המומה עושה רושם, מן השיטות של טראמפ. לא רק הבוטות, לא רק הסכומים. אלא, שהוא פעל בצורה מאוד לא מתוחכמת למעשה. במקום להסתמך על מקצוענים בעריכה החשבונאית של הדוחו"ת, הוא היה עושה זאת בעצמו ממש, ומנפח כך שווי נכסים (למרות שהוא היה מדווח, שנערך בידי מקצוענים יש לציין על פי כתב התביעה וכו..). הוא אפילו התעלם משיטות חשבונאיות מקובלות. אפילו היה מגדיל לעשות, ומשנה ממש באותה שנת מס, את השיטה החשבונאית כאמור. כך שזה היה ממש שקוף יחסית מבחינת הפרקליטה הראשית.

נניח נמחיש משהו עם הנכס היותר ידוע: האחוזה בפלורידה, מר -א- לגו. הנה:

This property was valued as high as $739 million based on the false premise that it was unrestricted property and could be developed and sold for residential use, even though Mr. Trump himself signed deeds donating his residential development rights, sharply restricting changes to the property, and limiting the permissible use of the property to a social club. In reality, the club generated annual revenues of less than $25 million and should have been valued at closer to $75 million

אז הוא ניפח את שווי האחוזה ל- 739 מליון דולר, מתוך הנחה מתעתעת, שהייעוד של הנכס הוא גם למגורים (בעוד הוא לא יכול להיות למגורים). השווי האמיתי מבחינת הפרקליטה הוא משהו כמו 75 מליון דולר בסך הכל.

עוד כמה עניינים ראויים לציון פה:

ההליך פה אזרחי בעיקרון. אבל, הפרקליטה העבירה חומרים, לפדרלי (מחוז דרום ניו יורק) ולרשות המיסוי, על מנת לפתוח בחקירה פלילית גם.

הפרקליטה דורשת החזר כתוצאה מן ההונאות פה, של 250 מליון דולר (לפחות, אבל, ייקבע סופית במשפט).

הפרקליטה דורשת שטראמפ, בניו, ואחרים מנהלים שעבדו איתו, שבמשך 5 שנים, לא יוכלו להיות מנהלים או דירקטורים בחברות ניו יורקיות, ולא יוכלו לרכוש נכסים דלא ניידי (כלומר: קרקע, נדל"ן וכדומה).

נעקוב ונראה מה יוצג בכתב ההגנה של טראמפ.

נ.ב: יש רק לציין, מ- 2016 ואילך, בהיותו נשיא, אז אחרים נכנסו חזק יותר לתמונה במעשים אלו (באמצעות קרן נאמנות וכו….הכוונה לבניו, ביתו, ומנהלים אחרים).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: