חוק חמץ. אבל, פרווה !!

אז הדבקנו לעי"ל, את הצעת החוק הכה מדוברת, זו המכונה "חוק החמץ". הדבקנו גם את: כותרי הייחוס. גם הסעיפים עצמם. גם דברי ההסבר ( ובסך הכל, הכל כולל הכל).

הצעת החוק, מתקנת למעשה חוק אחר: " חוק זכויות החולה", על ידי הוספת סעיף פשוט (סעיף 9א).

אפשר לקרוא בהצעת החוק (בדברי ההסבר למעשה) שהתיקון הזה נדרש, בעקבות בג"צ החמץ, שם קבע בג"צ, שהסדר מסוג זה, דורש חקיקה. החקיקה נועדה ליצור הסדר שבדין למעשה.

אפשר לקרוא תכל"ס, שאין איסור גורף לגמרי ומראש, אלא, נתון הדבר לשיקול מנהל בית החולים. אבל, המשרעת נמתחת מקצה לקצה כמעט. אפשר שמנהל בית החולים כפי הנקוב, יאסור על הכנסת חמץ בכל בית החולים. ואפשר שהוא יקבע הסדר יותר פונקציונלי ומקל וחלקי למעשה, הכל בהתחשב בנסיבות הענין והמקום (זכויות המטופלים, צרכיהם, צרכי המלווים, העובדים וכדומה. בקיצור, גם די פרווה).

אז אולי זה יסתדר או יתכוונן פשוט גיאוגרפית, דמוגרפית וכדומה. יהא תלוי במנהל בית החולים, בכמות המאושפזים החרדים או שומרי המסורת וכדומה. נראה איך זה יסתדר בשטח תכל"ס. ברור שיהיו קרוב לוודאי עתירות לבתי משפט.

אין תאריך תחולה עתידי לחוק. אפשר להניח, שאחרי שיעבור החוק לגמרי, אז עם הפרסום ברשומות, התחולה תהא מיידית. וזוהי הכוונה של המחוקקים והיוזמים שהביעו דעתם מפורשות בענין:

שבפסח הקרוב, כבר יהא תקף החוק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: