אחסן אחלה חאן אל אחמר

ויקיפדיה / חאן אל- אחמאר

אז לפנינו בג"צ על הפארסה הבלתי נתפסת ונמשכת מן הסתם: פינוי חאן אל – אחמאר. אבל, תחילה, כהרגלנו בקודש, כותרי הייחוס של פסק הדין:

אז ברור כשמש, שהבניה שם היא בלתי חוקית. בג"צ הסכים עם המדינה באופן חד משמעי (נזכיר, מ-2009 העסק הזה נמרח). המדינה טוענת על כך, שהיישוב שם, מהווה סכנה אסטרטגית: "חשיבות אסטרטגית בפינוי מקבץ הבנייה הבלתי -חוקי המצוי בסמיכות לעורק תחבורה, ומעמיד בסכנה ברורה ומוחשית את המתגוררים בו ואת המשתמשים בדרך" כפי שמצוטט הדבר בפסק הדין של בג"צ כאמור.

אז מה קורה בדיוק עכשיו:

אם כך, המדינה טענה פתאום, לענין בטחוני / יחסי חוץ אסטרטגיים שצץ עכשיו. החומר חסוי, ובגין כך, חייבים לדחות את הפינוי של היישוב. בג"צ עיין בחומר החסוי ( במעמד צד אחד, כלומר, רק הוא עצמו, מבלי שתושבי היישוב עצמו, יוכלו לקרוא החומרים ולהתנגד כמובן וכו….לא ניכנס לכך עכשיו). ואחרי עיון כאמור, בג"צ מסכים לחלוטין עם המדינה, אין לפנות את היישוב הזה עכשיו. נצטט:

עד כאן:

אז מה יכולות להיות הסיבות לדחייה כה דחופה, בענין כה קריטי יתמהה התמה. הרי אפשר בהחלט להאמין לשופטי בג"צ, שזה לא משחק פה. יש סיבות טובות לכאורה ככה על פניו. על כך, שני שופטים בימין לכאורה ( שטיין, שופט מוביל, וסולברג) בעד דחיה כאמור. וגם השופט ע' גרוסקופף (לכאורה מרכז משהו מגוחך) בעד הדחייה. לא ניכנס פה לעומק לפינות הגיחוך שלנו. אבל, הנה, עיננו הקוראות. אין קשר לשום עמדה פוליטית אידיאולוגית.

היינו יכולים לגרוס, מצב בטחוני נפיץ. מתי לא ? אל אקצא הרבה יותר רגיש. ועברנו את זה, בלי ממש הסלמה רצינית.

החשד הכי מבוסס, ייפול כמובן על בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. בזמנו נתניהו גרס כנראה שהוא חושש מבית הדין, בקשר לסיפוח, ופינוי חאן אל אחמאר. אבל, זה בקשר לכניסה לחקירה מלאה קרוב לוודאי. חקירה מלאה של בית הדין (אחרי חקירה מקדימה). עכשיו בית הדין כבר מזמן בחקירה מלאה. אלא מאי:

בחקירה מלאה, כבר אפשר להוציא צווי מעצר (תוך כדי החקירה). צווי מעצר כאלו, יהיו לרוב, בקשר לרצון למנוע פשע מלחמה צפוי וכדומה, שעומד להתרחש (להבדיל מפשע שכבר התבצע). כך למשל, התובע הוציא צו מעצר נגד פוטין ונציבת זכויות הילד, על מנת למנוע המשך העברה של ילדים אוקראינים לרוסיה. העברה כפויה.

אז ייתכן בהחלט שפה חושבים, שאם יפנו היישוב בכוח, אז יוצאו צווי מעצר פשוט, על מנת למנוע הפינוי פשוט. אובייקטיבית, ספק רק אם זה מה שהתובע היה עושה. אבל, ייתכן שכך חושבים פה, הכל מעבר לסערה בינלאומית כמובן צפויה.

נראה מתי תיגמר הפארסה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: