טנגו: צוענית נ' מגבניקית

מעריב / עורכת הדין המפתיעה של לוחמת מג"ב אוריאן בן כליפא

אז יש לנו פה את הכרעת הדין, בקשר להאשמות נגד חיילת המג"ב אוריאן בן כליפא, והאשמתה בתקיפה וגרימת חבלות (ושיבוש משפט גם) נגד צוענית מוסלמית משהו, בהיותה במשמרת באזור שער האריות (לצורך חסימת "שביל החסידות"). 

אבל, כמובן שנתחיל כפי הרגלנו, עם כותרי הייחוס של הכרעת הדין: 

באמת חבל. בחורה מדהימה. מגה בחורה של ממש. איבדה כנראה את קור רוחה, והפעילה כוח, בלי סמכות. זוכתה מגרימת חבלות. זוכתה משיבוש עשיית משפט. אבל, הפעילה כוח בלי סמכות. זה השפיע עליה קשות. השופטת האמינה לה לכך. נזקקה לטיפול תרופתי. עיכב לה נישואין. עיכב לימודי משפטים. חבל מאוד. עושה רושם גם, שהמערכת (מח"ש, הממונים עליה וכדומה) לא פעלו כמצופה. וזה השפיע עליה קשות.

מה קרה שם. המון גרסאות. בוקה ומבולקה אדירה. המון סרטונים. חוות דעת שונות ומשונות לא תואמות, מבולבלות. גיהנום. אבל:

השופטת בקור רוח, ללא משוא פנים, טחנה עד עפר דק העדויות. והגיעה למסקנות המתבקשות. לא האמינה מראש לאף אחד. לא קנתה כלום מראש מאף אחד. ובחנה כל עדות לגופה, עשתה פיק אפ למה שנכון וצודק. ודחתה מה שלא נכון ולא צודק. זוהי הרמה אכן של השופטים במדינת ישראל. למגינת ליבם של ערב רב של שוטים, שמוציאים דיבה רעה על השופטים המעולים פה. 

הנה לנו. אוריאן על פי השופטת, נמצאה אשמה. לא בהכל. לא עד הסוף. אבל אשמה. זה לא מנע מן השופטת, למצוא סתירות בעדות של המתלוננת ( הצוענית שהותקפה). נצטט

אז מה קרה שם באמת. מבחינה עובדתית, כך השופטת רואה את הדברים, נצטט חלק חשוב רלבנטי:

עד כאן:

אז ברור. המצב שם מאוד מתוח. התשובה החצופה העלתה לאוריאן את החלסטרה לראש. אבל, זה לא מצדיק שימוש בכוח עדיין לגבי דידה של השופטת. אמנם, על פי השופטת, גם המתלוננת השתמשה בכוח. אבל, הטריגר התחיל מאוריאן, בגין הפעלה של כוח על מלל מעז פנים. ולכן, לא עמדה לאוריאן הגנה בפלילים בגין שימוש בכוח סביר, ובנסיבות סבירות. נצטט:

עד כאן.

לסיכום מבחינת השופטת, כך, נצטט:

עד כאן:

מעבר לתמיהה מי הם אותם צוענים מוסלמים ירושלמים( אפשר לקרוא עליהם בויקיפדיה כאן) מסתבר שאביה של המתלוננת, הוא מוכתר משהו. ומסתבר למעשה, שיש לו קשרים עם המשטרה אכן. ליבו גבה משהו עושה רושם. יריקות. קללות. אמרות מעליבות ומשפילות כלפי אוריאן. מאוד מטריד. זה בטח תרם לעוגמת הנפש שהיא הייתה מצויה בו. אנו פה לא תחת המנדט הבריטי או איזה שלטון עותמאני. אין פה מקום למוכתרים שיש להם איזה מהלכים או גישה בלתי אמצעית למשטרה או לרשויות אוכפות חוק. פה שורר שלטון חוק. כולם פה שוים בעיני החוק. זה ביאס אותה כנראה בטירוף משהו.

נקווה שתשתקם. טוב שהיא הוחזרה לשירות. ונראה אותה מגיעה לגדולות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: