No-fly זלנסקי(zone)

Wikipedia/ No- fly zone

מזה זמן, שנשיא אוקראינה זלנסקי, מתחנן למדינות המערב, להכריז על אוקראינה כעל אזור אסור לטיסה, ובכך להנחית את יכולת ניהול המלחמה של הרוסים.

לא רעיון טוב כרגע מבחינת האמריקאים ומבחינת נאט"ו.

פה בויקיפדיה, אפשר לקרוא על ההיסטוריה והרעיון בכלל של אזור אסור לטיסה ( No- fly zone). היו לזה תקדימים כמובן בעבר: עירק. בוסניה הרצגובינה. לוב.

למעשה, רציתי להמליץ כאן, על פוסט יסודי ומעמיק בקשר להטלת אזור אסור לטיסה מעל אוקראינה. הפוסט עלה בבלוג: Lawfire של צ'רלס דונלפ (CHARLES J. DUNLAP) עליו כבר המלצתי מאוד בעבר. הפוסט הינו פוסט של אורח בשם: Brian Cox איש עתיר מלחמות, עתיר צבאות, משפטן צבאי ועוד, רקע אקדמי גם נרחב מאוד. כותר הפוסט:

Domestic and International Law Considerations Involved in Enforcing a No-Fly Zone Over Ukraine

שיקולים או סוגיות בינלאומיות ולאומיות, בקשר לאכיפה של אזור אסור לטיסה מעל אוקראינה.

הוא טוען כך בתמצית:

החוקה האמריקנית, מאפשרת לנשיא לפעול צבאית, בלי אישור הקונגרס. ובלבד, שלא מדובר במלחמה כוללת. מלחמה של ממש. אלא, פעולה צבאית ואפילו נרחבת יותר נניח. זה ענין לנשיא לענות בו על פי החוקה האמריקנית, לא לקונגרס בהכרח. הוא טוען, שאם הרוסים, ימשיכו להבין, שנאט"ו וארה"ב לא יעשו דבר להתערב צבאית, זה יעודד אותם יותר ויותר לאמצעים או ניהול מלחמה קשה, ויש גם סברות שהם מכינים אמצעים כימיים וכדומה. צריך לפחות להכריז ולהכין את האופציה הזו. זה לא שבכל מחיר, ארה"ב לא תתערב לגבי דידו.

זלנסקי היה חותם על הפוסט כמובן.

הוא לא דן רק לגמרי בהידרדרות האפשרית של המצב, למלחמה כוללת מאוד, ואפילו עולמית, באם יוכרז אזור כזה. מי יודע מה זה יעשה. מאידך, אי אפשר שהרוסים יחשבו באמת, שבכל מקרה, בכל מחיר, המערב לא יתערב. לא ברור שסנקציות נוספות, חזקות יותר (אנו כבר כמעט בשיא, כולל ניתוק מן ה- סוויפט) יעשו משהו באמת יותר חזק הלאה. אולי.

מה יחסי הכוחות הצבאיים לענין הזה:

טוב, ברור שלרוסים במצב כזה, אין ממש הרבה סיכוי מבחינה טקטית. האמריקנים יכולים להעמיד חמקנים. להעמיד אף 22 שזה מטוס על, עם ביצועים מדהימים. לבריטים יש חמקנים (אף 35). הרפלים של צרפת מעולים, חמקנים בחלקם. המטוס של האיחוד האירופאי נניח, היורופייטר, גם בעל ביצועים מעולים, אבל, לא חמקן. אפשר להניח, שהרוסים לפחות יתקשו מאוד מאוד להתמודד עם חמקנים בקרבות אויר ובכלל, אם ינסו להפר את שטח האיסור טיסה. יש לרוסים חמקנים, מעט, אבל, לא ממש מוחלטים כפי לאמריקנים.

ויקיפדיה/ אף 22, ראפטור

לאזרחים האוקראינים, זה יביא הרבה מזור. לא לגמרי. אבל, היו הרבה הפצצות קשות מן האויר. ראוי לציין, שעד כה, האוקראינים, הפילו כמות נכבדה מאוד יחסית של מטוסי קרב, מסוקים וכדומה רוסים. מאוד מענין. נעלה על זה פוסט נפרד.

פוסט מענין. יסודי. מומלץ.

נ.ב 1: רק הערה, לשים לב, בלינק האחרון ל- Ynet על הפצצות מן האויר, יש טעות בתוכן הכתבה עצמה. בלבול בין בית הדין הפלילי בהאג, לבין הבינלאומי בהאג לצדק. בזה האחרון, היה דיון וניתנה החלטה, לא בפלילי בהאג. העלתי פה פוסט לא מזמן על ההחלטה הזו לצו מקדים של בית הדין.

נ.ב 2: רק לינקים לתגובה של ביידן והאמריקנים בכלל לנושא "אזור אסור לטיסה". בקצרה, ביידן מפחד מהידרדרות למלחמה כלל עולמית, וטוען גם, שממילא לא יעזור הרבה, שהרי, האוקראינים מופצצים בעיקר בטילים. כאן שני לינקים כאמור:

https://www.usnews.com/news/politics/articles/2022-03-15/biden-stands-firm-against-no-fly-zone-as-zelenskyy-prepares-to-address-congress

https://abcnews.go.com/WNT/video/biden-nato-fly-zone-ukraine-option-83491415

20 תגובות על 'No-fly זלנסקי(zone)'

 1. רק שני הערות נ.ב שהכנסתי מאוחר יותר לפוסט עצמו, כאן מובאות גם:

  נ.ב 1: רק הערה, לשים לב, בלינק האחרון ל- Ynet על הפצצות מן האויר, יש טעות בתוכן הכתבה עצמה. בלבול בין בית הדין הפלילי בהאג, לבין הבינלאומי בהאג לצדק. בזה האחרון, היה דיון וניתנה החלטה, לא בפלילי בהאג. העלתי פה פוסט לא מזמן על ההחלטה הזו לצו מקדים של בית הדין.

  נ.ב 2: רק לינקים לתגובה של ביידן והאמריקנים בכלל לנושא "אזור אסור לטיסה". בקצרה, ביידן מפחד מהידרדרות למלחמה כלל עולמית, וטוען גם, שממילא לא יעזור הרבה, שהרי, האוקראינים מופצצים בעיקר בטילים. כאן שני לינקים כאמור:

  https://www.usnews.com/news/politics/articles/2022-03-15/biden-stands-firm-against-no-fly-zone-as-zelenskyy-prepares-to-address-congress

  https://abcnews.go.com/WNT/video/biden-nato-fly-zone-ukraine-option-83491415

  אהבתי

 2. האם רוסיה היא נמר של נייר? אין לה את היכולת להתמודד אפילו בגיזרת חזית צרה כמו אוקראינה? באוקראינה כנראה שעד כה היה להם חשש גדול פן פגיעה באזרחים תביא עליהם את שינאת האזרחים והעולם כולו. אבל מאחר וכנראה לאוקראינה אין ממש צבא והאזרחים מצויידים בנשק הם יצטרכו להתחיל להרוג אזרחים. לא ניתן להמנע מזה. אורי מילשטיין מסביר זאת פה יפה.
  חלק גדול מהטענות נגד רוסיה דוחות ומטעות, החשש פן ישתמשו בנשק כימי? פוטין חולה נפש? חולה דימנציה?
  אי אפשר להאמין למה שמגיע מהמערב.

  אהבתי

 3. היי ד',

  לא הבנו איזה אזרחים האוקראינים יהרגו.

  רוסיה היא לא בדיוק נמר של נייר. אלא, שצריך להבין, שהאוקראינים נחושים. מיומנים. מוכנים. הנחישות היא פקטור עצום בסיפור הזה. הנחישות והלכידות. מושכלות יסוד במלחמה. הנחישות לפעמים, מכריעה המערכה.

  ומאיפה מגיעה הנחישות ? מן המלחמה על הבית. מצדקת הדרך. הגב לקיר, מעניק נחישות מוסרית. ואכן, המורל של הצבא הרוסי בבעיה עד כה, והאוקראינים נחושים אפילו יותר ויותר.

  על כך, יש לאוקראינים תמיכה מורלית מן העולם כולו כמעט. עזרה פיננסית. עזרה בנשק מתוחכם מאוד. יש להם עזרה מודיעינית משמעותית ביותר הרי. תחשוב על הלויינים של המערב. של ארה"ב. מודיעים בזמן אמת. הם מבצעים הרבה אמבושים (מארבים) לצבא כבד, מגושם, עם הרבה בעיות לוגיסטיות וכדומה.

  אז ברור שזה לא פשוט, וכך היה צפוי שייראה.

  לגבי נשק כימי, אלו הערכות של הפנטגון ממש. מה זה מערב ? יש לזה תקדימים גם וכדומה על פי הנטען. זה לא לגמרי סברות כרס פה. בכל מקרה, זוהי הערכה פרוספקטיבית של אפשרות. הסתברות עתידית. לא וודאות.

  להתראות

  אהבתי

 4. ד',

  כאן תוכל לקרוא על חשש לשימוש בנשק כימי, שמגיע מביידן, מן הפנטגון וכדומה, אחרי שהרוסים עצמם, האשימו האמריקנים, שהם בעצמם מתכננים דבר כזה, על ידי מעבדות אמריקניות באוקראינה וכו…. כאן:

  https://www.military.com/daily-news/2022/03/11/russias-false-ukraine-biolab-claims-challenge-pentagon-and-spark-biden-warning.html

  אהבתי

 5. כאן ד' רצ"ב לינק, תוכל לקרוא על יחידת העילית הבריטית המפורסמת ה- SAS אשר נטען שהוצבה באוקראינה. הם מקבילים נניח ככה כללית, לסיירת "שלדג" פה. מה זה אומר:

  הם צובעים או מסמנים מטרות, נניח בלייזר, ומכוינים כך נשק מתוחכם לפגיעה מדוייקת במטרות ממוקדות ואיכותיות.

  אז בפועל:

  תחשוב שיירות של עשרות קילומטרים של צבא רוסי מגושם. תחשוב על ריכוזי כוחות עצומים של הרוסים, בשטח לא שלהם, ולא בשליטתם ממש מבחינת לוחמת קומנדו. חוליות של יחידות מיוחדות כאלו, מקבלות מודיעין לוויני בזמן אמת, מסמנות מטרות, ועושות שמות בצבא הרוסי המגושם.

  כאן:

  https://www.thesun.co.uk/news/17562199/sas-commandos-ukraine-russia-invasion/

  אהבתי

 6. על פי הפירסומים האזרחים האוקראינים קיבלו שבוע של תרגולת בנשק. עם זה הם ידעו לתפעל נשק אמריקאי מורכב?
  עם כל חוסר ההערכה לרוסים, דחילק הם לא גלמים, הם לא ציפו ללוחמת גרילה? הם הולכים לכבוש מדינה ענקית, למה הם ציפו? מדוע הם לא השמידו את הצבא האוקראיני, ללא ספק היה להם כוח אש רציני ואפשרות לבצע את זה.
  לא מתכננים את העתיד לבוא כראוי?

  כל כך הרבה דיסאינפורמציה.

  הטענה שהם השתמשו לראשונה בהסטוריה בנשק סופר סוני: היה מי שמדד את התצלומים והגיע למסקנה שזה לא היה נשק סוני, הרבה יותר איטי. גם העלות של נשק סוני מיעדת אותו למטרות כבדות ויקרות לא סתם מחסן עלוב.

  כדי להכריז על איזור ללא טיסה צריך להפיל מטוסים רוסים. מי יסתכן בזה? גם האוקראינים משתמשים הרבה בהצלחה במלטים תורכיים.

  בסופו של דבר החולשה שהצבא הרוסי מפגין עשויה לעודד את המערב להיות תוקפני יותר.

  אהבתי

 7. עתידן,

  כן, מלטי"ם תורכיים עם יכולת תקיפה כמובן. הם חיסלו כך הרבה שיריון רוסי. מענין לציין, שהם מאוד רצו מלטי"ם ישראלים מתאבדים. אבל, ישראל לא איפשרה זאת. אחת הסיבות לניצחון של אזרבאייג'ן על ארמניה אגב לאחרונה, היו המלטי"ם הישראלים (המתאבדים).

  הרוסים העריכו על הנייר דברים. אבל, זה על הנייר. בפועל, כפי שכתבתי, נחישות מאוד קובעת. זה לא חישוב של צבא מול צבא או סד"כ מול סד"כ רק. זה הרבה מאוד פקטורים לשכלל ולשקלל בפנים.

  על כך, צריך להבין, שרוסיה זה פוטין למעשה. ופוטין, לא הבין, מהי לוחמת קרקע או מלחמה של ממש. הוא חשב שזה יהיה גיאורגיה, צ'צנייה, או סוריה. זה לא היה מלחמה של ממש. מול אוייב נחוש. שעד המוות יילחם על המדינה שלו. הוא לא הבין, לאיפה הוא עומד להיכנס. כלומר, מבין על הנייר. אבל, לא מבין המשמעות האמיתית של הדברים.

  טוב, עניינים סבוכים פה….

  להתראות

  אהבתי

 8. עתידן (וכל המעונין),

  כאן למשל על מלטי"ם בכלל (טורקים, ישראלים מתאבדים וכו..) בקשר למלחמה באוקראינה:

  https://www.nbcnews.com/news/world/are-ukraines-cheap-slow-drones-successful-russian-targets-rcna19982

  אהבתי

 9. תמונת פרופיל של תלמה ולואיז
  תלמה ולואיז

  השיחה עם אורי מילשטיין הייתה שווה הקשבה ומעניינת. בסוף היו כמה דברים טובים על זה שגם בישראל לא מקשיבים לנביאי שחורות. כלום לא השתנה בארץ מאז תקופת הנביאים.

  העיקר הוא כמו שאמרת שאי אפשר לדעת מה יחשבו הרוסים ומה יעשו.
  לפוטין היה נסיון במלחמה בגאורגיה, והיה להם נסיון בלוחמה באפגניסטן ויש להם גם בסוריה, למה הם לא למדו לקחים?

  הנה משהו חדש קצת מעניין, הרבה בירבור, לא יחדש לך, אבל אולי יעניין אותך

  https://www.osimhistoria.com/law

  אהבתי

 10. היי תלמה ולואיז:

  הסברתי באמת למה לא למדו לקח הרוסים. כי לא היה להם מלחמה של ממש. אכזרית. נואשת. מול אוייב נואש ונחוש, על הקרקע. אז פוטין, לא הבין מה זה מלחמה של ממש. והבין לא נכון הנסיון שרכש. על כך, הוא נכנס לאופוריה, מהרבה השקעות שהוא ייצר בנשק רוסי מתוחכם וכדומה ( אפרופו טילים היפרסוניים). ואיך אומרים:

  יש לך פטיש תדיר ביד, תתקע מסמרים. יש לך צעצועים, תשחק איתם. יש לך כלי נשק, הוא יירה במערכה האחרונה לפחות.

  בער להם גם לעשות ניסוי כלים כל הזמן.

  להילחם בדאע"ש למשל, על ידי הפצצות מן האויר ( את העבודה הבאמת שחורה והאכזרית על הקרקע, עשו האיראנים וחיזבאללה שם) זה דבר אחד. אוקראינה, אופרה לגמרי אחרת. הוא חשב או הרגיש יותר נכון להגיד, שזה יהיה משהו דומה. טעות קשה מאוד.

  תודה על הלינק, אקרא אותו באמת …..

  להתראות

  אהבתי

 11. זוהי אגב לא הסיבה היחידה לקושי הרוסי העצום עד כאן. אבל, אחת החשובות. עוד נעלה פוסטים מאורגנים על כך.

  אהבתי

 12. רק פה על ההארופ, המל"ט הישראלי המתאבד, מומלץ ( ויקיפדיה):

  https://he.wikipedia.org/wiki/הארופ

  להתראות

  אהבתי

 13. ויקיפדיה בעברית אגב….

  אהבתי

 14. תמונת פרופיל של איימי וונג
  איימי וונג

  מאחר וכולם מעבירים ביקורת על הרוסים אני רוצה להציג את הצד השני (חס וחלילה אינני מצדיקה את רוסיה).
  יש לי הרגשה שאנחנו יותר ויותר זוכים ל"שטיפות מוח" חד צדדיות המעצבות את הדעה שלנו מבלי שהיתה לנו גישה לכלל המידע כשהו מוגש אוביקטיבית. מאחר ואינטלקטואלים מטיבעם נוטים להיות ליברלים הם מציגים את המערב ולא את רוסיה הקומוניסטית בעלת משטר טוטאליטרי.

  למערב ובמקרה זה זו אמריקה, היתה אפשרות למנוע את הפלישה לאוקראינה באמצעים דיפלומטיים. היה מספיק זמן לדיונים ולא לאיומים. למודיעין האמריקאי היה הרבה זמן להבין שהאיום הרוסי הוא רציני וכנראה היה להם אינטרס משלהם לא למנוע את הפלישה. לעניות דעתי ארה"ב משתמשת באוקראינה שימוש ציני במלחמה הזו מסיבות פוליטיות פנימיות שלה וכנראה מסיבות כלכליות ומסיבות של השפעה כלל עולמית

  תודה על בלוג נהדר ועל השקעה מרובה ואיכותית.
  אני קוראת מדי פעם, את הכל, למרות שלא מגיבה ולא תורמת. רמה גבוהה, תוכן המוצג בצורה תמציתית ואיכותית, ללא איגו. מהנה מאד, רוב תודות.

  אהבתי

 15. איימי וונג,

  רב תודות על המחמאות. מאוד שמח שאת נהנית מן הבלוג.

  יותר סביר היה אולי לגרוס כך:

  שאם כבר רוסיה הביאה זאת על עצמה, אז בקטנה, המערב ניצל ההזדמנות, לגמור עליה כלכלית וכללית. אבל, די בצדק, מה לעשות.

  אבל, אסור לשכוח, וכפי שהבנת וכתבת באמת שאתה לא מצדיק הפלישה, בלי קשר לקונטקסט הרחב, רוסיה החליטה לפלוש, והפעילה כוח ואגרסיה עצומים, בלי שום צידוק משפטי וכללי. גם אם המערב יכול היה למנוע זאת, הפלישה עצמה, הינה החלטה של רוסיה. החלטה לא מוצדקת בעליל. גם אם יש משהו צודק, בגישה הכללית של רוסיה. במשפט הבינלאומי, אין מצב שהייתה הצדקה לפלישה כזו. אם כפי טענתם ג'נוסייד במזרח אוקראינה (אם…) אז היו נניח פולשים למזרח אוקראינה, ולשם בלבד. למה לכבוש את כל אוקראינה ? זה לא מתקבל על הדעת. הם טוענים לטהר את אוקראינה מנאצים. זה מצדיק פלישה כזו ? אין מה לעשות. וזה, לא תלוי פרספציה או גישה יחסית. לא תלוי דיסאינפורמציה או הנחות מן הסוג הזה. האגרסיה הזו, לא הייתה מוצדקת בשום אופן. אם כי אסור לשכוח, שהפלישות האמריקניות לעירק ואפגניסטן, לוב בזמנו, בוסניה הרצגובינה וכדומה, נתנו תחושת לגיטימציה לפוטין. אבל, לא ממנפים עוול, לצורך ביצוע עוולה אחרת.

  להתראות

  אהבתי

 16. מדהים איך זילנסקי מוכן לגרור את העולם למלחמת עולם שלישית, בטוח שמסתירים מאתנו מניעים פוליטיים, אם יודעים שפוטין חסר אחריות אז צריך להתמודד אתו ככזה.
  אגב לגבי דיסאינפורמציה, יש הרבה טענות בבלוגים השונים שהרוסים לא השתמשו בטילים היפרסונים אלא בטיל רגיל וכיזבו. כנראה שהטילים ההיפרסונים שלהם לא מבצעים והם רק מרתיעים את האמריקאים.

  ולא לעניין:

  הלווייתו של הרב חיים קנייבסקי ביום ראשון עלתה למשק הישראלי כ-1.5 מיליארד שקל, לפי ניתוח של חברת המידע העסקי CoFace BDI.

  ההערכה התבססה על אובדן עבודה עקב חוסר יכולת של תושבי גוש דן לנסוע למקום עבודתם או שהורים נשארים בבית עם ילדים שלא יכלו לנסוע לבית הספר, לדברי מנכ"לית משותפת של BDI, תהילה ינאי.

  ההערכה כללה גם את העלויות החלופיות של המספר הרב של כוחות משטרה, צה"ל והצלה שהיו פרוסים במקום הלוויה בבני ברק, הסביר ינאי.

  כ-3,000 שוטרים השתתפו באבטחת ההלוויה, שמשכה כ-850,000 איש על פי הערכות בדיווחים בתקשורת העברית.

  אצטדיון רמת גן הפך למנחת מסוקים לפינויים ויחידת החילוץ המובחרת 669 של צה"ל הוכנסה לכוננות.

  אהבתי

 17. ד',

  מה היית עושה בנעליו או בנעלי האוקראינים אבל ? הוא חייב לנסות לארגן תמיכה עולמית. קואליציה עולמית. הוא חייב להציל את המדינה שלו מן הפלישה הזו. לרוסים יש שם תוכניות מרחיקות לכת. ואיך יעשה זאת ? לבקש סיוע ממשי במלחמה על הקרקע, הוא יודע שאין סיכוי. אבל, מלחמת דה לוקס יותר של סגירת שמיים, זה יותר סביר למערב. סביר ויעיל מאוד. מה יעשה הבן אדם ? הוא לא הביא את זה על עצמו. יכול היה לעשות יותר אולי. אבל, אין בו ממש אשם.

  סביר להניח שזה היה טיל היפרסוני הדבר הזה. יש את זה לרוסים. לא נעשה בזה אולי שימוש מבצעי עוד וכו… זה לראשונה, אבל, לא סביר להניח אחרת. נעלה על זה פוסט באמת.

  לא פחות לגבי ההלוויה, ההתפרעויות. אי ציות לשוטרים ולמחסומים. ממש פרצו מחסומים בטירוף של המשטרה.

  אפשר לקרוא פה, תחת הכותרים:

  "נותרנו יתומים": הרב קניבסקי נטמן; אלפי צעירים פרצו לבית העלמין

  המשטרה הודיעה כי לא תותר כניסה לבית העלמין שבו נטמן מנהיג הציבור החרדי, אך המונים פרצו את המחסומים וטיפסו על גגות ועל החומות המקיפות כדי להתקרב לקבר. בהמשך הוסרו המחסומים והמשטרה אפשרה כניסה לבית העלמין. צוותי מד"א העניקו טיפול ל-87 נפגעים קל, 15 מהם פונו לבתי חולים

  כאן:

  https://www.calcalist.co.il/local_news/article/sy6jv44gc

  לא מספיק הר מירון. גבעת זאב. קורונה. התפרעויות תדיר בירושלים. בשבילם שוטרים הם נאצים. והמדינה מדינת רשע.

  להתראות

  אהבתי

 18. קולת העונש: לנוכח היותו בתהליך של חיפוש וגיבוש זהות אישית ועצמאית. נו באמת

  בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') עונש של 30 חודשי מאסר בלבד על סאלח בכיראת, צעיר ערבי בן 20 שהורשע בעבירות של איומים ממניע גזעני ומעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, במהלך חודש רמאדן האחרון. את קולת העונש נימק השופט אברהם רובין: "לנוכח גילו הצעיר של הנאשם, ולנוכח היותו בתהליך של חיפוש וגיבוש זהות אישית ועצמאית, הרי שבמצבים כמתואר בכתב האישום נוטה הנאשם להתנהג באופן אימפולסיבי אלים ופוגעני"

  אהבתי

 19. דרור,

  זה החוק. השופט מחוייב לזה. שופט חייב לאזן, בין ענישה והרתעה, לבין שיקולי שיקום. חייב לקחת בחשבון נסיבות אישיות וכו…. מאוד פשוט.

  אם הכל היה עובד רק על שיקולי הרתעה וענישה. זה היה גיהנום. הרבה מצליחים להשתקם בזכות שיקולי שיקום פשוט. שופטים מתחשבים בזה, ומחוייבים להתחשב בזה.

  על כך, זוהי גם החלטה עקיפה של תסקירים של עובדים סוציאלים, קציני מבחן או מעין. בוחנים האישיות. המניעים. הרקע, ורואים מה הפרוגנוזה של העבריין.

  על כך, 30 חודשי מאסר, אם זוהי עבירה ראשונה, זה הרבה מאוד. אל תטעה.

  עוד אקרא הפסק דין. בינתיים לינק לכתבה:

  https://www.makorrishon.co.il/news/469851/

  להתראות

  אהבתי

 20. דרור,

  נצטט את סעיף 40ד' לחוק העונשין:

  40ד. (א) קבע בית המשפט את מתחם העונש ההולם בהתאם לעיקרון המנחה ומצא כי הנאשם השתקם או כי יש סיכוי של ממש שישתקם, רשאי הוא לחרוג ממתחם העונש ההולם ולקבוע את עונשו של הנאשם לפי שיקולי שיקומו, וכן להורות על נקיטת אמצעי שיקומי כלפי הנאשם, לרבות העמדתו במבחן לפי סעיפים 82 או 86 או לפי פקודת המבחן [נוסח חדש], התשכ"ט-1969.

  עד כאן הציטוט:

  עיננו קוראות. זה המחוקק: לקבוע העונש, גם על פי שיקולי שיקום כמצוטט. שלא כפי המיתוס המגוחך בציבור, שופטים לא קלי דעת בענישה. זה ממש אריתמטיקה מדוייקת כמעט. זה החוק. סתם מתנפלים עליהם.

  כאן לחוק העונשין:

  https://www.nevo.co.il/law_html/law01/073_002.htm#Seif580

  להתראות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: