"תזכיר" לי לירות בך הא….

כאן רצ"ב תקציר של תזכיר הצעת חוק שהתפרסמה וכה רלבנטית היא (רק במקרה כך יצא). תזכיר נועד לקבל הערות מן הציבור הרחב, ומאנשי מקצוע כמובן. אתם יכולים להגיע לאתר, להתחבר, להשאיר הערות וכדומה (כמו תגובות בבלוג, או לשלוח מייל וכדומה). לוקחים ברצינות הערות.

כותר התזכיר:

תזכיר חוק ביטול אזרחות ותושבות של פעיל טרור המקבל תגמול עבור ביצוע מעשה טרור (תיקוני חקיקה), התשפ"ב-2022

ונצטט תקציר התזכיר מאתר משרד המשפטים:

"בשנים האחרונות מתמודדת מדינת ישראל עם מצב בו אזרחים ישראלים ותושבי ישראל אשר ביצעו מעשי טרור ומרצים עונשי מאסר בפועל בגין מעשים אלה מקבלים משכורות חודשיות מאת הרשות הפלסטינית כשכר עבור ביצוע מעשיהם. משכורות אלה עולות בהדרגה במהלך שנות השהות במאסר, והזכאות נמשכת אף לאחר השחרור ממאסר.

הסמכות לביטול אזרחות בשל הפרת אמונים למדינת ישראל, ובכלל זה ביצוע מעשי טרור, מוסדרת בסעיף 11 לחוק האזרחות, התשי"ב-1952. במקרים אלה הסמכות לביטול אזרחות לפי החוק נתונה לבית המשפט לבקשת שר הפנים. הסמכות לביטול רישיון לישיבת קבע בשל הפרת אמונים למדינת ישראל, ובכלל זה ביצוע מעשי טרור, מוסדרת בסעיף 11א לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952, כאשר במקרים אלה הסמכות לביטול רישיון לישיבת קבע לפי החוק נתונה לשר הפנים.

החוק המוצע בא להוסיף מסלול נוסף לביטול אזרחות או רישיון לישיבת קבע במצבים בהם האזרח או התושב מקבל כספים מאת הרשות הפלסטינית, דבר המוסיף חומרה יתרה למעשה הטרור שבוצע על ידו, שכן במעשיו ובקבלת הכספים הוא מראה כי הפנה עורף למדינת ישראל תוך שהינו מעיד על עצמו כי הוא שייך לרשות הפלסטינית .

לאור האמור, מוצע ליצור זיקה בין קבלת שכר עבור ביצוע מעשה טרור לבין אזרחות ותושבות בישראל. על פי הצעת החוק, אזרח או תושב שהוכח להנחת דעתו של שר הפנים, לאחר שניתנה לו הזדמנות להשמיע את טענותיו, כי קיבל תשלום מהרשות הפלסטינית עבור מעשיו, ייראה האזרח כמי שוויתר מיוזמתו על אזרחותו. בנוסף, מוצע לקבוע כי אזרח או תושב כאמור שבוטלה אזרחותו כאמור וסיים את ריצוי עונשו, לא ישוחרר אלא לשטחי הרשות הפלסטינית אשר במעשיה העידה כי היא רואה באנשים אלה כחלק ממנה.

בצד זאת, ועל מנת להביא הסדר מידתי מוצע כי התיקון יופעל רק ביחס לאזרח או תושב שנדון למאסר בפועל בגין מעשיו. עוד מוצע לקבוע כי שר הפנים יהיה רשאי להשיב אזרחות או תושבות ככל שהאזרח או התושב הוכיח כי הפקיד בקופת המדינה את הכספים ששולמו לו והתחייב שלא לקבל כספים נוספים. ככל שיפר את התחייבותו, שר הפנים יהיה מוסמך לשוב ולבטל את מעמדו."

כאן רצ"ב לינק לתקציר, לתזכיר עצמו, ולהתחברות להערות וכדומה (מי שלא מבין משהו ורוצה לשאול, אין בעיה כמובן):

https://www.tazkirim.gov.il/s/law-item/a093Y00001YjEePQAV/תזכיר-חוק-ביטול-אזרחות-ותושבות-של-פעיל-טרור-המקבל-תגמול-עבור-ביצוע-מעשה-טרור-תי?language=iw

2 תגובות על '"תזכיר" לי לירות בך הא….'

 1. וואלה, זה נשמע לי מטורף. מותר לי להיות מחבל אבל אסור לי לקבל תמורה על זה. פשוט לסלק את האזרחות להם ולמשפחתם ולהוריהם לפי חוקי חוק השבות ליהודים אבל ברברס אינג'ינירינג.
  הפרוגראסיבים האלו ירדו מהפסים

  אהבתי

 2. ג'וש,

  אין לזה קשר לפרוגרסיבים או לחוק השבות. זוהי בכלל הצעת חוק של איילת שקד (כשלעצמה אשת ציבור מאוד מוערכת). אפשר גם לשלול אזרחות אגב. זה דרך משרד הפנים ובית משפט.

  נצטט מן התקציר לעי"ל:

  החוק המוצע בא להוסיף מסלול נוסף לביטול אזרחות או רישיון לישיבת קבע במצבים בהם האזרח או התושב מקבל כספים מאת הרשות הפלסטינית, דבר המוסיף חומרה יתרה למעשה הטרור שבוצע על ידו, שכן במעשיו ובקבלת הכספים הוא מראה כי הפנה עורף למדינת ישראל תוך שהינו מעיד על עצמו כי הוא שייך לרשות הפלסטינית .

  עד כאן. זהו מסלול נוסף לביטול אזרחות פשוט.

  כאן בישראל היום (לגבי איילת שקד. לא מפורט בתזכיר אכן, של מי הצעת החוק בכלל):

  https://www.israelhayom.co.il/news/politics/article/9411270

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: