שְׁחֹרָה מִשְּׁחוֹר….

אז באחד הפוסטים הקודמים, הצגנו והסברנו לגבי הצו חיפוש בביתו או אחוזתו של טראמפ בפלורידה. הסברנו, שלכל צו, מלווה תצהיר. התצהיר, הינו מסמך הכתוב על ידי קצין רשמי, ומתאר את העילות לחיפוש. אז לא היה לנו התצהיר, רק הצו כאמור. עכשיו, מששוחרר התצהיר לציבור, אפשר לקרוא אותו. צריך לציין, שהתצהיר עצמו מושחר בחלקו. זוהי פרקטיקה מקובלת בחוק ומשפט ויסודה בשקיפות ומדתיות. כלומר, אם אפשר לפרסם מסמך, ולהשחיר (מעין צנזור) חלקים סודיים, חסויים וכדומה, אז עדיף לשחרר משהו, מאשר להעלים הכל. התמונה לעי"ל, ממחישה את ההשחרה של חלקים חסויים. חלקים חסויים ברור למה: יכול לפגוע בחקירה. בעדים. מקורות מודיעין. פגיעה בבטחון לאומי וכדומה.

אז התצהיר אכן, מפרט את העילות לבקשה לצו חיפוש. אז ברור אכן, שמדובר במסמכים סודיים שהוחזקו בביתו של טראמפ משום מה. התצהיר מפרט את הסיבות לחיפוש, ומדגיש, שיש מצב, שמסמכים מאוד סודיים, נשארו באחוזתו, וחייבים לתפוס אותם ( כולל הביסוס החוקי הכללי, לחיפוש כזה).

בארה"ב, אין משמעות לתפיסה סובייקטיבית או לכוונה סובייקטיבית בחיפוש ומעצר. על פי הפסיקה בארה"ב ( בית משפט עליון בקייס: whren et al v. unidet states ) אין לנתח את הכוונה הסובייקטיבית של החיפוש ושל השוטרים ( שם בפסק הדין היה מדובר על עבירת תנועה קטנה, על שחורים, ונמצאו סמים. כלומר, כוונה של הפליה גזענית מוכמנת או פוטנציאלית בחיפוש ועיכוב וכדומה, לא רלבנטית בניתוח המשפטי). מה שרלבנטי, זה רק הסבירות של החיפוש ( כן, אותה סבירות שפה כה אוהבים לבקר באופן נלעג ומגוחך להדהים). רק הסבירות קובעת אכן, לא הכוונה הסובייקטיבית ( במקרה שלנו, כוונה סובייקטיבית, משמע: רדיפה פוליטית אחרי טראמפ, בעקבות האפשרות שהוא ירוץ שוב לנשיאות ב- 2024).

טוב, צריך להדגיש. התצהיר עצמו, בסדר. אין מה לעשות. על פניו העסק סביר וחוקי עושה רושם.

בסך הכל, מבוסס, מוסבר היטב. פרוטקולי מאוד. מאורגן. יש שם למשל בצוות החיפוש:

צוות נפרד (the privilege review team) עצמאי, אשר דואג להפריד בין מסמכים עליהם יש פוטנציאל, של חיסיון עורך דין לקוח, לבין מסמכים אחרים. כידוע, אסור בעיקרון (בעיקרון, אבל, לא לישון )לתפוס ולחפש מסמכים, הנוגעים לשירות שבין לקוח לעורך דין. על האחרונים חל חיסיון. אז צוות האף בי איי שם, מאוד נזהר לשים בצד מסמכים כאלו פוטנציאלים, ולהחיל עליהם פרוצדורה נפרדת.

יש שם גם נוסח המכתב של עורך הדין של טראמפ, לראש הצוות וכדומה. שם הוא מלין על החיפוש והאופן בו נוהגים בטראמפ. ומלין גם על הפגמים החוקתיים וחוקיים שבחיפוש. מאוד מענין.

אז ימים יגידו עוד.

רק תיקון טעות בלינקים:

הלינק לתצהיר כאן מוטבע בטעות בהפניה לפסק הדין האמריקני כאן, וההיפך. אז לשים לב. איתכם הסליחה.

2 תגובות על 'שְׁחֹרָה מִשְּׁחוֹר….'

 1. תמונת פרופיל של שלמה חליווה
  שלמה חליווה

  אין שום שמץ של ספק שכל התהליכים האלו והצורה המגמתית והמסולפת של המידה והארועים נעשית מסיבות פוליטיות ערב בחירות אמצע הקדנציה. הדמוקרטים היו על סף הפסד טוטאלי בשני הבתים והם עושים ככל אשר בידם להכפשי את טראמפ והרפובליקנים. דומה מאד למה שקורה עם ביבי והמשפטים שלו. הנסיון שלך לחזור ולהצדיק את הפרקליטות פה ושם הוא פטאטי. אתה נותן אמון במערכת שהיא בני אדם, בני אדם שיש להם דחפים לשליטה ולכוח והם חסרי מוסר ותאבתנים. הם שחורים משחור, הכוח מסנוור אותם ומעביר אותם על דעתם. ישבת בביתי משפט? הם מעוררי גועל יותר מהמאפיה. אתה פשוט פנאטי ולא מציאותי. דפוק את הראש בקיר ותפתח את העיניים. בגילך אתה כזה נאיבי?

  אהבתי

 2. אדון חלבה,

  שים תחילה רסן פה לכתיבתך. אנהג איתך באיפוק עכשיו. פעם הבאה, אהיה אכזרי מאוד איתך. אתה לא יודע עלי כלום. לא מבין כלום בכלום. לא לליגה שלך בכלל לכתוב דברים כאלו.

  פעם הבאה, לא אהיה כה עדין איתך.

  אתה כותב שאין לך ספק. ספק ספיקא. אבל, לא מבסס ומוכיח וממחיש כלום. כמו הרבה שוטים מדופלמים.

  אני לעומת זאת, ממחיש ומוכיח כל דבר שאני כותב.

  אני לא נותן אמון באנשים אם אתה מתיימר לעקוב אחרי ולהבין בכלל משהו. נותן אמון במערכת, שמתעלת אנשים ( מתעלת מדגיש). מתעלת אנשים לעשייה צודקת. הביורוקרטיה עושה זאת. לא האנשים.

  לא כתבת ממש על שופטים. אז אניח לטובתך שלא התכוונת לשופטים. שהרי הם קובעים ומכריעים, אם אנשים מעלו באמון שנתן בהם הציבור. לא אדם כמוך מגוחך להדהים קובע זאת.

  והנה מה ההבדל ביננו:

  נניח היית מתעקש על הפרקליטות והיועמ"ש. הנה פה, אם עקבת אחרי ואחרי הפוסטים שלי, פה רצ"ב לינק ליוסי כהן. ראש המוסד לשעבר. יכלו בשקט להעמיד אותו לדין, בתוך משפט נתניהו, ללכלך על עוד מקורב של נתניהו השוטה המושחת. אבל, היועמ"ש והפרקליטות הגיעו למסקנה שאין להעמידו לדין. ואושר על ידי בג"צ. כאן לפוסט:

  https://myboudica.com/2022/08/08/בעל-הבית-בעל-הסוד/

  והנה, כאן המחשה זניחה בפוסט אחר. איך המערכת מתעלת אנשים להתנהגות או שפיטה רצויים, בלי קשר לתאוות הכוח שלהם. מערכת שאתה לא יודע עליה דבר וחצי דבר:

  https://myboudica.com/2021/12/24/שְׁפִיטוּת-פַּסְלוּת/

  אדון חליווה, אתה בטח ישראלי מצוי הא. אתה לא יודע כלום פה על כלום. חי בפלאפלנד. אתה חתיכת עגבניה ארוזה בטחינה.לא יותר מזה. אז בטח ובטח, שאתה לא יודע כלום על מה שנעשה בארה"ב, במערכת המשפט שם לא כל שכן. חבל יהיה לבזבז פה גרעפס עליך בקשר לגרינגוס שם הא?

  ושוב, הייתי מאוד עדין. תיזהר בפעם הבאה. שים רסן לכתיבתך. אתה תעשה מעצמך פה צחוק אדיר מימדים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: